Beyin bedava

İçimden çok pis yazmak geldi de .. Neyin üstüne ne yazayım bilemedim..

Bu aralar fazla duygu geçişlerim oldu.. Özlemlerim oldu.. Kendi üzerime sorgulayışlarım.. Baharın gelişi.. iklim değişiklikleri beynime vurdu..

Sevgili edebiyatçılar , bugün kendimi serbest bıraktım; hiçbir yazım kuralına dikkat etmeyeceğim.. affedin.. bu güven nereden derseniz söyleyeyim..

Sırtımı, bugün örnek olmak adına, güneşin içime işlerken bırakın kemiklerimi ruhumu ısıttığı o anda, kitaptaki kelimelere ve Didem’e ve Duygu’ya dayadım.. karşımda da Gizem vardı.. hepsi bana güzeldi..

Güne süper mario’lu anılarımla başladım.. o kara soğuğun sadece vücudumu dondururken aynı evi paylaştığım güzel Didem’in içimi ısıtmasıyla… bugün yine o yaldızlı arabesk mutfak dolaplarının olduğu eve dönüp ( ki bundan 6 sene öncesinden bahsediyorum) prensesi kurtarma çabasına girdim.. özledim…

Sonra üstüne Deniz bir resim paylaştı.. süper yaratıcı bir beynin çoraplardan yaptığı o insan figürü.. hoopp mevsimim sonbahar oldu.. kendime hüzünlendim sonra da isyana geçtim.. ona da şunu söyledim :

“ İnsanların bu yaratıcılıklarını görünce kendimi ottan bir tık fazla düsünen hissediyorum işte o an içimdeki aristo günümüz anlayısındaki kısmen ilkel kendi döneminde açtığı çığırla bağırıyor sado düsünen bir hayvansın diye”

 

İstemediğim o şeyleri yapma zorunluluğu… hop yine kışa döndü baharım..

Babalargezegenine ne zamandır yazmıyorum diye düşünürken.. hep eksik bıraktığım o şeyler… hep eksik.. hiç tamam değil.. sizde de öyle mi?

Yetememezlik hissi … kemiriyor mu? Beyniniz aynı anda mevsim geçişleri yaşıyor mu? Ya beynim soguk alırsa.. ıhlamur fotografları geçirir mi?

Sınav nasıl geçti sorusunun üstüne ne demişti o kpss’den çıkan abi:

Çok kolaydı.. Attım hafızaya beyin bedava , bedava ya..

Not: görsel google’dan


 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir