2 yaş inadı

Bir 2.5 yaş inadının en olmazsa olmaz başa çıkma yöntemleri- buyrun burdan yakın:  

Sanırım internetteki mükemmel montesorri anneleriyle karşılaşınca afallıyorsunuz.. Bende olmadı da(!) olan arkadaşları biliyorum. Çocukları melek & melek..

Uras’ın bu sürecini nasıl yönetiyoruz merak ediyor musunuz? Hemen konuya geçiyorum o halde:

Ya tatlıııııımmmmmm tabiki de bizim çocuk inatlaşmıyoooorrr- inatlaşamıyor çocuk çünkü biz ailecek Alman disipliniyle çocuk yetiştiriyoruz (!)

Tamaaaaaaammm geyiği kenara bırakıp gerçeklere dönüyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim sana sevgili okur biz 2 yaş inadıyla 2.5 yaşında karşılaştık. En sık kullandığı kelime “olmaaasss , benim “

Bu konuda babalar gezegeninden Alper baba devreye girdi. Çocuk neye elini atsa benim dedi. Uras da sinirlenip yok benim demeye başladı. Sonra bunu sık sık yaparak oyuna döktüler. Şimdi Alper baba ortada herhangi bir nesne yokken bir anda benim diyor ve Uras da gülerek olmas benim diyor..

Ben ne yapıyorum inat konusunda? Olmaması gereken noktalarda kararlı duruyorum , (harbiden kararlı duruyorum – insallah bu baslangıç evresi inat degildir diyerek kararlı duruyorum- ) konu değiştiriyorum.. Sonra dikkat dagıtıyorum.. Çok çok istediği bir şey olduğunda o da vazgeçmiyor. Çakal bana unutturup (!) yine bildiğini okuyor . İşte tam o anda kararlı bir anne olarak ben de unutuyorum 🙂

Bir de bu dönemde daha çok karar almaya hevesli oldu. Dışarı çıkarken direkt cimbom giyeceğim diyor. Diyemiyorum ki bebeye oğlum geçen hafta Başakşehir’e yenildik.. Bugün de Beşiktaş’a… Gs logosunu görmesi yetiyor.. İşte tam bu noktada da onu tebrik ediyorum : “bravo oğlum, kararlı ol yensen de yenilsen de arkasında dur – adamsııııınnnn – adamın dibisiiiiinnnnnnnnn- “ (hooppp yazar burda cinsiyetçi takılmıştır gözardı edin size zahmet)

Neyse ne diyordum ?? Hıh! Karar alma! Evet , evet işte tam bu noktada içimdeki Dilşad devreye giriyor. Canım ablamı örnek aldığım doğrudur. Çocuklarına kendi istediği seçenekleri sunardı; kararı çocuklar alırdı.. Uras da kendi kararını kendi alıyor 🙂 nıhahahah

Dipnot: bu yazı ne kadan da mikemmel olduğumuzu belirtmek ve züper anne olduğumu göstermek için yazılmıştır –

Dipnot2: fark ettiysen babalar gezegeninden bir baba yazmadım Alper baba yazdım. Malum adam başarılı oldu (ironi yok cidden başarılı oldu)
💙💙💙💙💙💙

Sevgimle hepinize

5 Yorum

  1. Ay canım benim onlar 2 yaşındaysa bizler tee 40 a merdiven dayadık tabii ki onların dediği olacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir